Zelená domácnostiam
Daikin Altherma3 nízkoteplotné čerpadlo

Nízkoteplotné tepelné čerpadlo vzduch-voda
R-32


Daikin Altherma 3

Ideálne riešenie pre nízkoteplotné vykurovacie systémy (podlahové, stenové, NT radiátory, príp. iné). Daikin Altherma 3 spája najmodernejšiu technológiu, spoľahlivosť, moderný dizajn a jednoduchú obsluhu. Altherma 3 sa hrdí najvyššou sezónnou účinnosťou (SCOP), spomedzi všetkých tepelných čerpadiel vzduch - voda, na európskom trhu. Montáž je jednoduchá, rýchla a spravidla trvá niekoľko hodín.


Stručný popis

Systém sa skladá z vonkajšej a vnútornej jednotky. Vonkajšia jednotka získava teplo z okolitého vzduchu a odovzdáva ho vo vnútornej jednotke (hydroboxe) vykurovacej vode. Vnútorná jednotka sa vyrába buď ako voľne stojaca alebo nástenná. Voľne stojaca v sebe integruje hydrobox aj zásobník TÚV. Nástenná jednotka má zásobník umiestnený samostatne.

 

Technické parametre

Výkonové rady: 4/6/8kW
SCOP podľa zaťaženia a geografickej polohy (vypočítavame osobitne pre každý objekt)
Režim činnosti: vykurovanie / chladenie / ohrev TÚV
Riadenie výkonu: inverterom riadený (kompresor)
Obehové čerpadlo: elektronicky riadené (ECM)
Prevádzkový rozsah: -25°C až +35°C
Teplota vykurovacej vody: +25°C až +65°C
Chladivo: R-32

Inteligentné ovládanie

 

Vysoký modulovateľný rozsah

 

Kompaktný dizajn

Umožňuje jednoduché a prehľadné nastavenie systému v slovenskom jazyku. Modulácia výkonu a presné udržiavanie teplotného spádu v spojení s ekvitermickou reguláciou zabezpečujú maximálny komfort. Teplota v priestore je stabilná bez výkyvov a zbytočného prekurovania.

 

Vďaka novým technológiám sú tepelné čerpadlá Daikin Altherma schopné modulovať svoj výkon v rozsahu od 18% do 100%. Tým sa zlepšuje ich účinnosť v prechodných obdobiach a zároveň sa zvyšuje výkon pri nízkych teplotách. Zlepšuje sa celková sezónna účinnosť.

 

Voľne stojace vnútorné jednotky majú veľmi príjemný, moderný vzhľad a nízku hlučnosť. Integrujú v sebe celú potrebnú technológiu, elektroniku aj nerezový zásobník TÚV s objemom do 230 litrov. Umiestnené môžu byť na chodbe, v šatníku, v kúpeľni... Šetria priestor a potrebu kotolne.