Zelená domácnostiam
Daikin Altherma nízkoteplotné čerpadlo

Nízkoteplotné tepelné čerpadlo vzduch-voda
R-410A


Daikin Altherma LT

Ideálne riešenie pre nízkoteplotné vykurovacie systémy (podlahové, stenové, NT radiátory, príp. iné). Daikin Altherma LT spája najmodernejšiu technológiu, spoľahlivosť, príjemný dizajn a jednoduchú obsluhu. Altherma LT sa hrdí najvyššou sezónnou účinnosťou (SCOP), spomedzi všetkých tepelných čerpadiel vzduch - voda, na našom (európskom) trhu. Montáž je jednoduchá, rýchla a spravidla trvá niekoľko hodín.


Stručný popis

Systém sa skladá z vonkajšej a vnútornej jednotky. Vonkajšia jednotka získava teplo z okolitého vzduchu a odovzdáva ho vo vnútornej jednotke (hydroboxe) vykurovacej vode. Vnútorná jednotka sa vyrába buď ako voľne stojaca alebo nástenná. Voľne stojaca v sebe integruje hydrobox aj zásobník TÚV. Nástenná jednotka má zásobník umiestnený samostatne.

 

Technické parametre

Výkonové rady: 11/14/16kW (pre vyššie výkony je možné kaskádové zapojenie)
SCOP podľa zaťaženia a geografickej polohy (vypočítavame osobitne pre každý objekt)
Režim činnosti: vykurovanie / chladenie / ohrev TÚV
Riadenie výkonu: inverterom riadený (kompresor)
Obehové čerpadlo: elektronicky riadené (ECM)
Prevádzkový rozsah: -25°C až +35°C
Teplota vykurovacej vody: +25°C až +55°C
Chladivo: R-410A

Inteligentné ovládanie

 

Vysoký modulovateľný rozsah

 

Kompaktný dizajn

Umožňuje jednoduché a prehľadné nastavenie systému v slovenskom jazyku. Modulácia výkonu a presné udržiavanie tepelného spádu v spojení s ekvitermickou reguláciou zabezpečujú maximálny komfort. Teplota v priestore je stabilná bez výkyvov a zbytočného prekurovania.

 

Vďaka novým technológiám sú tepelné čerpadlá Daikin Altherma schopné modulovať svoj výkon v rozsahu od 18% do 100%. Tým sa zlepšuje ich účinnosť v prechodných obdobiach a zároveň sa zvyšuje výkon pri nízkych teplotách. Zlepšuje sa celková sezónna účinnosť.

 

Voľne stojace vnútorné jednotky majú veľmi príjemný, neutrálny vzhľad a nízku hlučnosť. Integrujú v sebe celú potrebnú technológiu, elektroniku aj nerezový zásobník TÚV s objemom do 260 litrov. Umiestnené môžu byť na chodbe, v šatníku, v kúpeľni... Šetria priestor a potrebu kotolne.