Zelená domácnostiam

Prečo DAIKIN

DAIKIN je japonská spoločnosť s deväťdesiatročnou tradíciou. Ako prvá na svete priniesla kompaktné sériovo vyrábané tepelné čerpadlo vzduch - vzduch už v roku 1958. Najmä vďaka svojmu priekopníckemu prístupu k vývoju a unikátnej kvalite produktov je svetovým lídrom v oblasti HVAC (kúrenie, vetranie a chladenie). Na rozdiel od iných výrobcov tepelných čerpadiel si DAIKIN vyvíja a vyrába svoje vlastné kompresory. Je to dôležité, pretože kompresor je srdcom systému.

Inverterová technológia

Inverterová technológia upravuje výkon zariadenia tak aby zodpovedal aktuálnej požiadavke tepla, príp. Táto technológia prináša prinajmenšom dve výhody:
Pohodlie: Systém s Inverterom neustále nastavuje výkon vykurovania, príp. chladenia, aby splnil nároky na teplotu vo Vašom objekte a tým zlepšuje úroveň Vášho komfortu. Inverter skracuje dobu rozbehu systému a umožňuje rýchlejšie dosiahnuť požadovanú teplotu. Ako náhle je táto teplota dosiahnutá, Inverter zabezpečí, aby bola konštantne udržiavaná. 
Vyššiu energetickú účinnosť a životnosť: Obmedzením počtu štartov a vypnutí zariadenia (cyklovania), odstránením nábehových prúdov a najmä vyšším SCOP. Oproti systémom typu ON/OFF (zapnúť/vypnúť) dosahuje o 30% vyššiu účinnosť a značne predlžuje životnosť systému, keďže pracuje iba vtedy, keď je to potrebné – nič viac, nič menej!