Zelená domácnostiam
Daikin Altherma hybridné tepelné čerpadlo

Hybridné tepelné čerpadlo vzduch-voda


Daikin Altherma Hybrid

Tento systém je prvý svojho druhu na svete. Kombinuje technológiu tepelného čerpadla a plynového kondenzačného kotla pre čo najekonomickejšie alebo najekologickejšie hospodárenie. Tento systém je vhodný pre rekonštrukcie starších objektov aj pre novostavby s plynovou prípojkou. Dosahuje priemerne o 35% nižšie prevádzkové náklady ako moderný plynový kondenzačný kotol.

Stručný popis

Systém je zložený s vonkajšej jednotky a kombinovanej vnútornej jednotky. Kombinovaná vnútorná jednotka je zložená z hydroboxu a plynového kondenzačného kotla. Podľa záťaže a vonkajších podmienok využíva režim jedného, druhého alebo oboch zdrojov. Srdcom systému je preto logika, ktorá neustále zisťuje cenu za každý vyrobený kilowatt tepla. TÚV sa vyrába prietokovo pomocou špeciálneho patentovaného výmenníka. Samozrejme je možné pripojiť aj zásobník TÚV, pre väčšinu prípadov je však zbytočný. Taktiež je to prvý a jediný systém na trhu, ktorý dokáže aj pri príprave TÚV využívať kondenzačné teplo.

 

Technické parametre

Výkonové rady: 5/8kW
Výkon plyn. kond. jednotky: 33kW
Výkon záložného ohrievača: bez elektrického ohrievača
Prietokový ohrev TÚV: 60°C - 9 lit/min
  40°C - 15 lit/min
SCOP podľa zaťaženia a geografickej polohy (určujeme pre každý objekt zvlášť cca 4,5 - 5)
Režim činnosti: vykurovanie/chladenie
Riadenie výkonu: inverterom riadený (kompresor)
Obehové čerpadlo: elektronicky riadené (ECM)
Prevádzkový rozsah: -25°C až +25°C (pre plyn bez obmedzenia)
Teplota vykurovacej vody: +15°C až +80°C
Chladivo: R-410A

Najekonomickejšia príprava TÚV

 

Kompaktné rozmery

 

Univerzálne použitie

Daikin Altherma Hybrid je prvý a jediný systém na trhu, ktorý dokáže pri príprave TÚV využívať kondenzačné teplo. TÚV sa vyrába prietokovo pomocou špeciálneho patentovaného výmenníka. Samozrejme je možné pripojiť aj zásobník TÚV, pre väčšinu prípadov je však zbytočný.

 

Vnútorná jednotka bola navrhnutá s ohľadom na priestor a inštaláciu. Jej rozmery sú preto obdobné ako pri plynových kotloch. Výmena starého kotla za Althermu Hybrid je preto jednoduchá a rýchla, preto nevyžaduje žiadne stavebné

úpravy.

 

Vďaka svojmu dizajnu je Altherma Hybrid rovnako vhodná pre nízko, aj pre vysokoteplotné vykurovacie systémy. To znamená, že si „poradí“ s podlahovkou aj s radiátormi. Je ideálnym riešením pre rekonštrukcie starších domov aj pre novostavby.