Zelená domácnostiam
Daikin Altherma tepelné čerpadlo zem voda

Tepelné čerpadlo zem-voda


Daikin Altherma Groundsource

Vďaka vysokým účinnostiam a pokročilej inverterovej technológii, je Altherma Groundsource lídrom v účinnosti medzi tepelnými čerpadlami zem-voda na svetovom trhu.

 

Stručný popis

Systém sa skladá z jednej vnútornej jednotky a zo soľankového okruhu. Soľankový okruh transportuje teplo z vrtu alebo kolektoru do vnútornej jednotky (hydroboxu), ktorá ho odovzdá vykurovacej vode. Vo vnútornej jednotke sú všetky dôležité komponenty vrátane zásobníka TÚV. Samotná inštalácia je preto veľmi rýchla.

 

Technické parametre

Výkonové rady: 10kW
Výkon záložného ohrievača: 6kW
SCOP podľa zaťaženia a geografickej polohy (určujeme pre každý objekt zvlášť, > 5)
Režim činnosti: len vykurovanie
Riadenie výkonu: inverterom riadený (kompresor)
Obehové čerpadlo: elektronicky riadené (ECM)
Teplotný rozsah soľanky (EBT): -5°C až +20°C
Teplota vykurovacej vody: +24°C až +65°C
Chladivo: R-410A

Inverterová technológia

 

Dizajn a rozmery

 

Jednoduchá inštalácia

Vďaka inverterom riadenému kompresoru udržuje pri čiastočnej záťaži vyššiu teplotu soľanky. Preto Altherma Groundsource dosahuje o 20% vyššiu účinnosť ako bežné tepelné čerpadlá typu ON/OFF. Nevyužíva akumulačnú nádrž a tým šetrí priestor.

 

Vnútorná jednotka má príjemný dizajn a veľmi nízku hlučnosť (do 32dB). Integruje všetky armatúry, čerpadlá a zásobník TÚV. Prípojky sú tiež „ukryté“. Nevyžaduje si preto technickú miestnosť a môže byť umiestnená napr. v kúpeľni alebo v chodbe.

 

Keďže Altherma Groundsource v sebe integruje všetky dôležité komponenty, ako sú čerpadlá, výmenníky a iné armatúry, pre soľankový aj vykurovací okruh, je inštalácia a pripojenie na tieto okruhy jednoduchá. Šetrí tak čas aj peniaze.